Mama poprosiła marte o kupienie 1kg cukru,1 kg maki,pudelka masla roslinnego i 1 l mleka.dala jej 10zl i powiedzila reszte mozesz zatrzymac dla siebie
marta zaczela od sprawdzenia cen w dwoch najblizszych sklepach
w jaki sposob powinna marta robic zakupy
ile pieniedzy jej zostanie
1 sklep cukier 2,96
maka 2,26
maslo 2,47
mleko 1.44
drugi sklep
cukier 3,80
maka 1,84
maslo 2,02
mleko 1,95

2

Odpowiedzi

2010-03-09T14:18:45+01:00
Marta powinna wybrac ze dany produkt z tego sklepu jaki ma tansza cene

cukier z 1 sklepu, make z drugiego maslo tez, mleko z 1

10 - (2,96 + 1,84 + 2,02 + 1,44) = 10 - 8,26 = 1,74 (zl)

zostanie jej 1,74 zl reszty
2 3 2
2010-03-09T14:18:57+01:00
W pierwszym sklepi powinna kupić:
cukier
mleko
w drugim sklepie powinna kupić
mąkę i masło

za całe zakupy zapłaci 8,28zl
czyli dla niej zostaje 1,72zl

:D pozdrawiam
2 5 2