Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-03-09T15:44:05+01:00
1kg szynki -18,20zł
30dag - 18,20 × 0,30 = 5,46zł
11,26zł - 5,46zł = 5,80zł
5,80zł ÷ 2,5kg = 2,32zł
Kilogram sera kosztował 2,32zł
2010-03-09T15:46:55+01:00
2/5kg+0,3kg= 11,26 zł
0,3 x 18,20 zł = 5,46 zł
2/5 kg sera kosztowało 11,26 zł - 5,46 zł = 5,8 zł
2/5 kg - 5,8 zł
1 kg - x zł
x = 14,5 zł
2010-03-09T15:47:35+01:00
18,2złx0,3=5,46zł
11,26zł-5,46zł=5,80zł
5,8złx2/5=2,32zł
Odp.: Kg sera kosztował 2,32zł.

Liczę na naj!.:**