Odpowiedzi

2010-03-09T15:48:10+01:00
To się robi na proporcje:

3,5kg---->23,80zl
2kg----> x zl

x*3,5=2*23,80

3,5x=47,60 / :3,5

x=13,60 zł
3 1 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-09T15:49:08+01:00
Dane:
cena 3,5 kg mandarynek= 23,80 zł
Poszukiwane:
cena 2 kg= 13,60zł
obliczenia:

23,80: 3,5= 6,8
cena 1kg mandarynek= 6,8 zł *(razy)2=13,6zł

odpowiedź:

2 kg mandarynek kosztują 13,60 zł.

8 4 8