Więc mam kilka zadan z matmy daje tyle pkt ile mam.:]
1.Oblicz pole rombu którego 1 przekątna ma 12 cm, a druga jest od niej o 4cm dłuzsza.
2.Za 0,4kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztowal 18,20 zł. Ile kosztowal kilogram sera?
3.Samochód Jacka zuzywa 6,5 litrow paliwa na 100km.Jeden litr paliwa kosztuje 4,80 zl.Jacek zamierza pojechac samochodem z domu do stadniny oddalonej o 40km. Oblicz ile bedzie kosztowalo paliwo na przejazd z domu do stadniny i z powrotem.
4.Odległość między dwoma miastami na mapie w skali 1: 3000000 jest równa 15 cm. Oblicz rzeczywista odleglosc miedzy tymi miastami.
5.Odleglosc miedzy dwoma wioskami jest rowna 35km. Oblicz odleglosc miedzy tymi wioskami na mapie w skali 1:1000000
6.Odległość między Siedlicami a Zakopanem na mapie w skali 1:5000000 wynosi w lini prostej 7cm. Oblicz ile ta odległość wynosi w rzeczywistosci.
7Oblicz odległość między dwoma miastami na mapie w skali 1:100000, jesli w terenie odleglosc ta wynosi 4km.
8.Oblicz skale mapy wiedząc ze dlugosc granicy państwowej między Polska a Niemcami(460km)na mapie wynosi 460mm.

Wiem że to zadanie warte jest 100 punktó ale tylko tyle posiadam.Temu kto zrobi jestem bardzo wdzięczny.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-09T17:18:01+01:00
1. e*f:2
(12*16):2=96 cm2
2. 0,3*18,20=5,46 cena szynki
0,4*x=?
11,26-5,46=5,8 cena 40 dag sera
5,8:4= 1,45 zł cena 10 dag sera
1,45*10= 14,5 zł cena za kg
3.6,5*4,8= 31,20 zł koszt benzyny na 100 km
3,12zł koszt benzyny na 10 km
3,12*4=12,48 zł koszt benzyny na 40 km
4. 1:30 km
1 cm na mapie- 30 km w rzeczywistości
15*30= 450 km w rzeczywistości
5. 1cm= 10 km
x cm= 35 km
10x= 35
x= 35:10
x= 3,5 cm odległość na mapie
6. 1 cm= 50 km
7 cm= x
x= 350 km odległość w rzeczywistości
7. 1 cm= 1 km
x= 4 km
x= 4 cm odległość na mapie
8. 1 cm= x
4,6 cm= 460 km
4,6x= 460
x= 100 km
skala mapy- 1: 10 000 000