Jogurt kosztuje 1,80 zła bułka o,35zł.ile trzeba zapłacić żeby kupić po bułce i po jogurcie dla 10 osób

właściciel sklepu kupił w hurtowni 100 kefirów po 1,70 i sprzedał po 2,05 ile zarobił

Magda chciała zważyć jedną szpilkę ale waga była zbyt mało dokładna. Magda zważyła więcej 100 szpilek ważyły one 31 g. ile wały 1 szpilka

2

Odpowiedzi

2010-03-09T16:43:18+01:00
Zad 1
1,80 - 0,35 = 1,45 zł kosztuje bułka
10 razy 1,80 = 18 zl
10 razy 1,45 = 14,50
jogurty kosztują 18 zl
bułki kosztują 14,50 zł
ponieważ zadanie jest tak napisane , że nie wiadomo czy bułka jest droższa czy tańsza to dla bułki droższej o 0,35 zł będzie
1,80 + 0,35 = 2,15 zł
10 razy 1,80 = 18 zł
10 razy 2,15 = 21,50 zł
jogurty kosztują 18 zł
bułki kosztują 21,50 zl
zad 2
100 razy 2,05 zł - 100 razy 1,70 zł = 205 zł - 170 zl = 35 zł
zarobił 35 zł
zad 3
31 podzielić przez 100 = 0,31 g
jedna szpilka waży 0,31 g
1 1 1
2010-03-09T16:50:44+01:00
Zadanie 1
1,80 - 0,35 = 1,45 zł kosztuje bułka
10 razy 1,80 = 18 zl
10 razy 1,45 = 14,50
jogurty kosztują 18 zl
bułki kosztują 14,50 zł
1,80 + 0,35 = 2,15 zł
10 razy 1,80 = 18 zł
10 razy 2,15 = 21,50 zł
jogurty kosztują 18 zł
bułki kosztują 21,50 zl
zadanie 2
100 razy 2,05 zł - 100 razy 1,70 zł = 205 zł - 170 zl = 35 zł
zarobił 35 zł
zadanie 3
31 podzielić przez 100 = 0,31 g
jedna szpilka waży 0,31 g
1 1 1