Odpowiedzi

2010-03-09T17:29:43+01:00
Dedal był w związku z Ikarą . kochali sie bardzo mocno i nie mogli bez siebie żyć . Gdy pewna osoba dowiedziała się o tym i postanowiła porwać Ikare , a żeby Dedal umarł z samotności .
Porwał ja ! Dedal był bardzo samotny . nie miał siły . Gdy kiedyś stara pani podeszła do niego i powiedziała że może odzyskac Ikere . Alee nie chciała mu zdradzić czegoś najważniejszego . Kiedy mężczyzna udał sie do podziemi po swoją ukochaną miał jeden warunek , żeby aż przy wyjściu za brame życia nie ujżał kobiety , czyli Ikary . zgoodził sie bez wahania . Kiedy już mieli wychodzi po za brame śmierci Dedal nie mógł wytrzymać i obejrzał sie by ujżeć ukochaną . Wtedy właśnie Iker zniknęła na zawsze .
3 3 3
2010-03-09T17:30:30+01:00
Król Minos postanowił wezwać z Grecji Dedala, który miał wybudować labirynt, w którym król uwięzi swego syna pożerającego istoty żywe. Gdy Dedal po wielu latach zakończył budowę labiryntu nie mógł powrócić do Grecji, gdyż król bał się, że wyjawią tajemnice jak wydostać się z labiryntu. Kiedy Dedal nalegał król rozzłościł się i umieścił ich w labiryncie. Tam Dedal wpadł na pomysł by skonstruować skrzydła dla niego i swego syna Ikara. Po pozbieraniu piór ptaków i patyków, Dedal przestrzegł Ikara by nie leciał bardzo blisko słońca ponieważ to spowoduje że wosk się roztopi. Kiedy już wylecieli rozmarzony Ikar zapomniał o przestrodze ojca, podleciał za blisko słońca które stopiło jego wosk i Ikar wpadł do morza, pochłonięty przez fale. Dedal powrócił do Grecji pogrążony w ogromnym smutku.
2 4 2