POLSKI 48PUNKTÓW!!!
Opisz obraz znajdujący się na stronie http://pl.wikipedia.org/wiki/Panny_dworskie. Pod tym obrazem jest opis możecie ściągnąć z niego, tylko trochę pozmieniać. Możecie również ściągnąć opisy z neta tylko również pozmienia. WIELKIE DZIĘKI :***
DAM NAJ;***

2

Odpowiedzi

2010-03-09T17:30:38+01:00
Proszę bardzo ;
Tytuł obrazu to "Panny dworskie", jego autorem jest Diego Velazquez. Powstawał on w 1656 roku. Został wykonany farbami olejnymi na płótnie.
Tematyką dzieła jest malowanie portretu dworskich dziewcząt.
Na pierwszym planie znajduje się mała dziewczynka z głową zwróconą w lewą stronę. Jest ubrana w jasną suknię z czarnymi i czerwonymi ozdobami, a na głowie ma biały welon. Obok niej stoją dwie inne dziewczynki, jedna z nich podaje jej napój, a druga kłania się. Mają one na sobie ciemniejsze suknie i upięte we włosy kokardki. W pobliżu dziewczynek znajduje się para karzełków wraz z psem.
Na drugim planie można zauważyć mężczyznę i kobietę rozmawiających ze sobą, malarza tworzącego swoje dzieło, mężczyznę za drzwiami, który stoi na schodach oraz parę, która odbija się w lustrze.
Wszystko dzieje się w pokoju o beżowej podłodze i szaro-zielonych ścianach, na których wisi mnóstwo obrazów. Światło wpada najprawdopodobniej przez niewidoczne dla widza okno.
Poprzez taką kompozycję oraz wykonanie obrazu Diego Velazquez chciał pokazać jedną z wielu scen z życia rodziny królewskiej. Ukazał jak odbywają się przygotowania oraz samo malowanie portretu. W swoim dziele pokazał dość realistycznie dwór królewski.
W obrazie przeważają zimne odcienie zieleni i żółci. Najbardziej zwraca na siebie uwagę postać małej dziewczynki oraz jej jasna suknia.
Według mnie "Panny dworskie" Diega Velazqueza to niezwykły, nowatorski i bardzo ciekawy obraz. Można się z niego dowiedzieć jak wyglądoło życie dworu w XVII wieku.

pozdrawiam ;**
1 1 1
2010-03-09T17:35:07+01:00
Na obrazie widzimy 9 osób i psa. Obraz jest w dośc ciemnych barwach, oraz kilku jasnych elementow, aby podkreślić ich ważnośc. Powstał w 17 wieku, namalowany przez Diego Velázquez. Przedstawia on damy królewskie z dziecmi oraz służącymi. Na obrazie przeważa kolor ciemny zielony. Obraz jest niezwykły, ponieważ nie przedstawia normalnego punku widzenia malarza , tylko z odbicia lustra. Możemy to stwierdzić po tym, iż widzimy samego malarza na tym obrazie. Na ścianach tego pomieszczenia wiszą obrazy przedstawiające sceny mitologiczne. Obraz jest bardzo przejmujący.


Licze na naj;*
1 1 1