Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-09T18:43:28+01:00
1.Wielki Post jest to czas pokuty i nawracania. W tym czasie powinniśmy dązyć do tego aby pomagać ludziom. Aby poprawić swoje życie i przybliżyć sie do Boga. Chodzenie na drogi krzyżowe i gorzkie żale to jest to co możęsz uczynic dla swojej duszy, alby wzmocnić. Czeste modlitwy pomogą ci zbliżyć sie do Boga. Pomoc bliżniem w czasie Wielkiego Postu jest bardzo piękną formą wsparcia. Oczywiście mówię tu o modlitwie i jołomużnie. Formą jałomużny nie muszą byćzawsze pieniądze. Może być to jedzenie, ubranie a nawet dobre słowo lub pocieszenie w trudnej sytuacji. Pomoc drugiemu to obowiązek chrześcianina.
2.Mówienie prawdy w naszych czasach to bardzo trudna czynność.Wielu z nas woli skłamać niż powiedzieć prawdę.To bąd. Nawet najgorsza prawda jest lepsza od kłamstwa. Może na początku trudno w to uwieżyć ale tak jest. Waga słowa, słowa prawdziwego jest bezzcenna.
3. Miłość to bardzo piękne uczucie. Miłość czjemy do rodziców, rodzeństwa, partnera życiowego ale Jezus nakazuje nam kochać wszystkich bliżnich. Dał nam nawet przykazanie które mówi nam o mniłości do bliżnich. Teraz w Wielkim Poście miłość powinna być większa niż kiedykolwiek. Jezus umarł na krzyżu bo nas kochał a wieć i mu kochajmy Go i siebie na wzajem.

Przepraszam za błędy w klawiaturze ale mam zmęczone oczy. mam nadzieję że sie podoba.
6 4 6