Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-03-09T19:04:17+01:00
X - cena ryzy

5x = 62,5 /:5 ← [dzielisz obustronnie przez 5]
x = 12,5 zł - cena jednej ryzy


y - ilość ryz, które można kuić za 187,50zł

y = 187,5 : 12,5
y = 15 szt


z - koszt 20 ryz papieru

z = 20 * 12,5 = 250
z = 250 zł


Odp. Jedna ryza kosztuje 12,50 zł.
Za 187,50 zł można kupić 15 ryz tego papieru.
20 ryz tego papieru kosztuje 250 zł.

Dasz najjj
3 5 3
2010-03-09T19:04:19+01:00
5 ryz papieru – 62,50 zł

62,50 zł : 5 = 12,50 zł

12,50 – cena jednej ryzy

x ryz papieru – 187,50 zł

187,50 zł : 12,50 zł = 15 (sztuk)

20 * 12,50 zł = 250 zł
(* - znak mnożenia)

Odp. Za 187,50 zł można kupić 15 ryz, a 20 ryz kosztuje 250 zł.
2010-03-09T19:05:38+01:00
62,50zł/5=12,50zł

187,50zł/12,50zł=15

12.50zł*20=250zł