Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-09T20:09:41+01:00
Proces rozbudowy niemieckich sił:

Hitler wymuszał terrorem od ludzi co raz to większe podatki aby w ten sposób mógł powiększać swoją armię. Był ambitnym człowiekiem, chciał poszerzać wspływy swojego państwa. W Niemczech miał nieograniczoną władzę, ponieważ nikt nie miał czelności przeciwstawić się mu, tj. każdy bowiem wiedział co Hitler robił z tymi którzy podważali jego działania,sprzeciwiali się mu,nie wykonywali rozkazów. Dlatego robił co chciał i wiedział że wszystko mu wolno. Dlatego też że czas II wojny światowej(1939 - 1945) był czasem bardzo nie spokojnym, obfitującym w liczne wojny,więc nie chciał dopuścić do tego aby jego państwo podupadło.

Pokojowa agresja Hitlera:

Hitler był przebiegły sprytny i wiedział że pakt "Ribbentrop - Mołotow" pomoże mu się wybić. Otóż tajny pakt, który Niemcy podpisali z ZSRR pozwalał mu na działania w szerokiej skali.Dokument ten przewidywał podzielenie państwa Polskiego między Niemcami i ZSRR na zachodnią i wschodnią część(tak zwany, IV rozbiór Polski).
Jak powiedzieli tak zrobili, Stalin zagarnął wschodnią część a Hitler zachodnią część i w ten sposób doszło do zaniku państwa Polskiego. Polska znikła z map,stała się terenem Niemiec i ZSRR. Rzeczpospolita istniała tylko "językiem i mową".
Hitler wiedział że polacy tak łatwo nie odpuszczą więc nauka dzieci trwała do mniej więcej 12 roku życia,("głupim narodem łatwo sterować),tak robił w każdym państwem jakie podbił.
Niestety zajęcie części Polski oraz zachodniej części Europy mu nie wystarczało, więc w 1941 roku Hitler odważył się na zaatakowanie ZSRR.

Działania Hitlera podczas wojny były bardzo kontrowersyjne lecz on dążył tylko do tego aby powiększać swoją armię i państwo którym rządził.

Mam nadzieję że pomogłem,jak będziesz wiedział coś więcej to przerób moje zdania ;)
W razie co pisz na PW
4 3 4