Odpowiedzi

2010-03-09T19:42:01+01:00
P1 = pole podłogi
P1 = 2,5m * 3m = 7,5m

P2 = pole płytek
P2 = 10cm * 10cm = 100cm

100cm = 1m

7,5m : 1m = 7,5 - tyle płytek wyłożono

176zł : 7,5 = 23,4zł
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-09T19:44:59+01:00
Pp=2,5m*3=7,5m²
P₁p=0,1*0,1=0,01m²

7,5m²=176zł
0,01m²=x zł
7,5x=176*0,01
7,5x=1,76 /:7,5
x≈0,23zł czyli 23 gr

2010-03-09T19:45:42+01:00
2.5m=250cm 3m=300cm

250cm*300cm=75000cm(do kwadratu)

10cm*10cm=100cm(do kwadr)
75000/100=750-ilość płytek
175/750=0.23zł - cena 1 płytki

Jestem pewien na 100%