2.
Cennik
- Pietruszka 1,60 zł/kg
- Ziemniaki 2,40zł/kg
-Marchew 2,40 zł/kg
-winogrona 6,50 zł /kg
-Seler 0,80 zł/szt
- Por 1zł/szt
- Pomidory 3,50zł/kg
- Buraki 1,95 zł /kg
- Ogórki 2,80 zł /kg
1. Ewelina miała kupić : 2 kg buraków , 30 dag pietruszki , 1,5 kg ziemniaków , 40 dag marchewki i jeden seler . Mama dała jej 10 zł . Oszacuj czy Ewelini wystarczy pieniędzy na zrobienie zakupów ?


2.
Ewelina ma przeznaczone 500 zł na zmiane wystroju swojego pokoju .
Oto lista zakupów jakie dokonała :
Wazon 3,99
Doniczka 2 * 9,99
Ramka na zdjęcie 6* 9,99
Lustro 15,50
Lampka 14,99
Zsłony 24,95
Biurko145,00
Dywan 229,95
a ) Oszacuj czy Ewelina 'zmieściła' się w zaplanowanej kwocie .
b) Ile kosztowały zkupy Eweliny ? Jak to sprytnie obliczyć ?
c ) Ewelina ma 30 zł własnych oszczędności . Czy może jescze kupić plkat za 39 ,99 i pluszaka z 12,45 ?
Prosze o pomoc z góry dziękuje ;]

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-09T20:09:16+01:00
1.
2x1,95+0,3x1,60+1,5x2.40+0,4x2,40+0,80=9,74
odp. Ewelinie wystarczy pieniedzy, wyda 9,74 , otrzyma reszte w wysokosci 0,26gr.


2.
a) nie zmiescila sie w otrzymanej kwocie.
b) 3,99+2 * 9,99+6* 9,99+15,50+14,99+24,95+145,00+229,95=514,3
c) moze kupic tylko pluszaka.
1 5 1