Ile należy zapłacić za 40dag po 21,45zł za kilogram.
25dag cukierków za 17,85zł za 1 kg
75dag ciastek za 11,20 za pół kg
35dag rodzynek za 6,50 za 100g
3 i pół kg kiełbasy po 12,98zł za kg

ile otrzymam reszty z 200zł?
ile wynosił by rachunek gdyby kupił połowę więcej każdego produktu?

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-09T20:44:13+01:00
Zadanie 1.
0.4 * 21,45zł = 8,58zł

Zadanie 2.
0,25 * 17,85zł = 4,46zł

Zadanie 3.
6,5zł -> 100g
65zł -> 1kg

0,35 * 65zł = 22,75zł

Zadanie 4.
3kg * 12,98zł = 38,94zł
0,5kg * 12,98 = 6,49zł

38,94zł + 6,49zł = 45zł 43gr

RESZTA :
200zł - ( 8,58zł + 4,46zł + 22,75zł + 45,43zł) = 200zł - 81,22zl = 118, 78zł

118,78 + 1/2 * 118,78= 118,78zl + 59,39zł = 178,17z.l


PROSZĘ O NAJLEPSZĄ OCENĘ!
POZDRAWIAM
2010-03-09T20:49:07+01:00
Ile należy zapłacić za 40dag po 21,45zł za kilogram.
0,40*21,45=8,58
75dag ciastek za 11,20 za pół kg
11,2*2=22,40kg.
0,75*22,4=16,8zl
35dag rodzynek za 6,50 za 100g
6,5zl=10dag
x=35dag
x=6,5*35:10
x=22,75
3 i pół kg kiełbasy po 12,98zł za kg
12,98*3,5=45,43
wszystko razem:8,58+16,8+22,75+45,43=93,56zl.

ile otrzymam reszty z 200zł?
200zl-93,56zl=106,44zl reszty
ile wynosił by rachunek gdyby kupił połowę więcej każdego produktu?
0,80dag*21,45=17,16zl
16,8*2=33,6zl
22,75*2=45,5
45,43*2=90,86
93,56*2=187,12zlwiecej