Hej <33
Mam dwa zadankaa dla was myślę że mi pomożeciee ..!
Zadanie1:
Wojtek wybierając się wraz z kolegami na wycieczkę w góry zabrał ze sobą 4 tabliczki czekolady. Obliczył że jeśli każdemu koledze da trzy czwarte (3/4) tabliczki to dla niego zostanie jedna czwarta (1/4) tabliczki.a)Ilu kolegów wyruszyło z Wojtkiem na wycieczkę?
b)Po jakim kawałku czekolady powinien dać każdemu koledze aby wszyscy włącznie z nim dostali po tyle samo .?

Zadanie2:
Za jeden i trzy czwarte kilograma winogron zapłaciłem 9,80zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron.?
Proszę o dokładne obliczenia . Z wszystko daje max.

2

Odpowiedzi

2010-03-10T09:13:51+01:00
Zadanie 1.
a)Na wycieczkę z Wojtkiem wyruszyło 5 kolegów.

b) 4 tabliczki czekolady należy podzielić przez 6 chłopców wynik wyjdzie cztery szóste(4/6) i gdy go skrócimy wyjdzie, że każdy powinien dostać dwie trzecie tabliczki czekolady (2/3).
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-10T09:13:59+01:00
1.
4-0,25=3,75
3,75:0,75=5
Odp.: Z Wojtkiem wyruszyło 5 kolegów.

5+1=6
4:6=2/3
Odp.: Powinien dać każdemu po 2/3 czekolady.

2.
1.75kg-9,80
1kg x zł
1.75kg 9.80zł
x=1*9,80/1,75=9,80/1,75=5,6zł za kilogram