Dwudziestu sześciu uczniów klasy gimnazjalnej postanowiło wybrać się na czterodniową wycieczkę z trzema noclegami. Trasa przejazdu wynosiła łącznie 600km. W biurze turystycznym uczniowie otrzymali następujące propozycje:
- cena jednego noclegu - 25zł od osoby
- wyżywienie w ciągu jednego dnia (śniadanie, obiad, kolacja) - 30 zł od osoby
- bilety wejściowe do muzeum i przewodnik grupy dla całej wycieczki - 1200zł
- cena 1 km przejazdu autokarem - 2,50zł
Oblicz łączny koszt wycieczki dla całej grupy, jeśli pierwszego dnia uczniowie mają zamiar skorzystać tylko z obiadu i kolacji, czwartego dnia tylko ze śniadania. Oblicz koszt wycieczki na jednego ucznia.

1

Odpowiedzi

2010-03-10T14:34:41+01:00
Lol napisałem rozwiązanie uznało, że już nie moge dodać wpisałem jakieś literki i powiedziało, że doda teraz musze rozwiązać jeszcze raz ehhh


25*3*26=1950 <---ceny za noclegi
10*9*26=2340 <--- cena za posiłki
1200 <--- ceny za wejściówki
2.5*600 =1500 zł <--- cena za przejazd

1950 + 2340 + 1200 + 1500 = 6990 <--- cena jakązapłacąwszyscy razem
6990:26=268.85 <--- cena jaką zapłaci każdy z osobna (w przybliżeniu do częsci setnych;])
3 3 3