W czasie przerwy świątecznej Janek chciał odwiedzic ciocie do której zawsze jeżdzi autobusem od domu janka do przystanku idzie sie 10 minut autobus odjezdza tylko 2 razy w ciagu godziny piec minut po pełnej godzinie i pół godziny pózniej janek wyszedł z domu za minutę ósma


a)o której bedzie miał autobus? ile bedzie musiał czekac na autobus ?

b) autobus jedzie 47 minut od przystanku do domu cioci jenek idzie 4 minuty o której janek bedzie na miejscu.

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-10T14:42:57+01:00
A).
pierwszy kurs - 8:05
drugi kurs - 8:35

7:59 + 10 min= 8:09
8:35-8:09=26 min
Autobus ma o godz 8:35 i będzie musiał na niego czekać 26 minut ;)

b).
8:35+47min=9:22
9:22+4min=9:26
Janek będzie u cioci o godzinie 9:26
87 4 87
2010-03-10T14:49:56+01:00
A) odiazd- 8:05 i 8:00
janek dojdzie o 7:59+10 min= 8:09
35min-9min=26min
Odp:Janek będzie miał autobus o 8:35,będzie czekał 26min.

b)8:35 + 47min = 9:22
9:22 + 4 min= 9:26
Odp:Janek będzie na miejscu o 9:26.
86 4 86
  • Użytkownik Zadane
2010-03-10T14:55:43+01:00
A) Janek będzie miał następny autobus o godzinie 8.35!
Janek będzie musiał czekać na autobus 26 minut!

b) Janek będzie na miejscu o godzinie 9.26!
44 4 44