Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • sol
  • Rozwiązujący
2009-10-23T14:15:43+02:00
1,5 : 3 = 0,5
36 : 3 = 12 zł
to znaczy,że 0,5 m kosztuje 12 zł
1,5+0,5=2m materiału
36zł + 12 zł = 48 zł
Odp.: 2 metry materiału kosztuje 48 zł.
2 5 2
2009-10-23T20:10:16+02:00
Skoro 1,5m kosztuje 36zł,to 2m kosztują x i obliczmy to z proporcji
1,5m-36zł
2m-x
x=2m*36zł\1,5m
metry się skracają i zostaje:
x=72zł\1,5
x=48zł
Mama za 2m materiału zapłaci 48zł.
1 2 1