Odpowiedzi

2010-03-10T16:43:01+01:00
25dag = 1,5zł
1kg = 4*25dag
1,5zł * 4 = 6,0zł
1kg = 6,0zł - cena truskawek pod koniec czerwca

6,0 zł * 2 = 12,0 zł - cena truskawek w sierpniu.



Odp.: W sierpniu truskawki kosztowały 12 zł/kg.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-10T16:43:26+01:00
25% - 1,50 zł
100% - x
x- kilogram truskawek w czercu
x= 100*1,5zł / 25
x= 150/25
x= 6 zł
a więc skoro pod koniec czerwca kilogram truskawek kosztował 6 zł a w sierpniu byl juz 2 razy drozszy to 6 zł * 2 = 12 zł a wiec kilogram truskawek w sierpniu kosztowal 12 zł
1 5 1