Zad,1
Kilo mandarynek kosztuje 3,80 zł. Ile zapłaci za 0,40 kg. ?
Zad,2
W dzbanku 6,4 litra soku. Sok rozlano na 6 szklanek o pojemności 0,33 każda. ILe było szklanek soku
Zad,3
W sklepie banany kosztują 3,45 zł za kilogram. Ile otrzymasz reszty z 10 zł kupując 1,4 kg. bananów..
Prosze o obliczenia dam najlepsze za dobrze rozwiązane !!!!!

3

Odpowiedzi

2010-03-10T17:47:11+01:00
1)

3,8*0,4=1,52 zł

2)

Tu albo jest coś źle w poleceniu albo ja nie rozumiem.

3)

1,4*3,45=4,83
10-4,83=5,17 zł
2010-03-10T17:48:02+01:00
Zad. 1
3,8 x 0,4 = 1,52zł

zad. 2
Napełniono wszystkie szklanki (?)

zad. 3
3,45 x 1,4 = 4,83
10 - 4,83 = 5,17zł
1 5 1
  • Użytkownik Zadane
2010-03-10T17:48:30+01:00
Zad.1
0,40 * 3,80 = 1,52 zł

Zad.2
Jeżeli jest podane że było 6 szklanek soku to chyba 6 ;D


Zad.3
1,4*3,45=4,83 zł
10,00 zł - 4,83 zł = 5,17 zł
reszta = 5,17zł
1 5 1