Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-10T18:05:30+01:00
23,80: 3,5 = 6,80 zł - tyle kosztował 1 kg
6,80 * 2 = 13,60 zł
Odp: 2 kg mandarynek kosztowały 13,60
49 4 49
2010-03-10T18:13:31+01:00
Układamy proporcje
3,5kg - 23,80zł
2kg - x zł

Obliczamy na krzyż

x = 23,80*2 / 3,5
x = 13,6 zł

Odp. Za 2 kg mandarynek trzeba zapłacić 13,6 zł.
21 3 21
2010-03-10T18:26:07+01:00
3,5kg -23,80zł
2 kg - x
x*3,5=2*23,80zł
3,5x=47,60zł /3,5
x=13,6zł
odp. Za 2 kg mandarynek trzeba zapłacić 13,60zł
12 4 12
Nie znasz sie zle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!