Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-10T18:07:01+01:00
Gruszki-5,40
jabłka-2/3 z 5,40=3,60
3/4z5,40=4,05zł
1,5x3,6=5,40zł
5,4+4,05=9,45zł tyle zapłaconoa za zakupy
28 3 28
2010-03-10T18:08:39+01:00
Kupiłem 3/4 kg gruszek za 5.40
1 1/2 kg jabłek za cene 2/3 kg gruszek=5.40*2/3=3,60zł.

Zapłata za gruszki =5,40*3/4 = 4,05zł
Zapłata za jabłka = 1 1/2 * 3,60 = 5,40 zł

5,40+4,05=9,45zł - tyle zapłaciłeś za zakupy
53 4 53