Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-10T18:30:13+01:00
Lasy równikowe inaczej nazywane tropikalnymi lasami deszczowymi lub lasami wiecznie zielonymi stanowią jedna trzecią powierzchni wszystkich lasów na świecie. Lasy równikowe rosną na terenach gdzie jest bardzo wysoka temperatura i występują obfite opady deszczowe, dzięki takim warunkom atmosferycznym, lasy te bardzo szybko rosną i mają bujna roślinność. Nawet na jednym hektarze lasu równikowego może występować aż dwieście rodzajów drzew. W lasach tropikalnych żyje ponad połowa gatunków zwierząt i roślin, mimo iż same lasy zajmują niespełna 6% powierzchni Ziemi. Lasy równikowe jak sama nazwa wskazuje rosną w strefie równikowej i skupiają się na trzech głównych terenach: zachodnia i środkowa Afryka, Ameryka Południowa (dorzecze Amazonki), Indonezja i Malezja oraz północno wschodnia Australia. ZIELONE PŁUCA ZIEMI - tak również określa się lasy deszczowe ze względy na ich znaczący wkład stabilizacyjny w klimat ziemski. Jako największy producent tlenu oraz schronienie dla milionów zwierząt i roślin lasy równikowe zostały objęte ochroną. Stosunkowo niedawno człowiek zdał sobie sprawę z roli jaką odgrywają lasy deszczowe i wraz z przestaniem ich wycinki rozpoczął ich powolna odbudowę.
1 5 1
2010-03-10T18:30:36+01:00
Lasy Amazonki są nazywane zielonymi płucami ziemi, gdyż dostarczają ziemi tlenu.. Jest ich dużo w km kwadratowych, dlatego zbierają z powietrza dużo dwutlenku węgla.. a oddają nam tlen potrzebny do życia i oddychania
3 4 3
2010-03-10T18:30:55+01:00
Chodzi o to że tam jest bardzo dużo drzew, a że drzewa dają powietrze, a dokładnie korona drzewa to dlatego płuca bo płuca u człowieka dają mu powietrze.