Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-10T18:42:06+01:00
Książką, która wywarła na mnie największe wrażenie jest "Białe na czarnym" autorstwa Rubena Gallego. Jest to lektura oparta na faktach, szokująca i porażająca. Autor opisał dramatycznie swoje życie, które spędził w sowieckich domach dziecka i ukończywszy piętnaście lat, trafił do domu starców, ponieważ był upośledzony fizycznie. Książka ta jest wstrząsającą relacją człowieka, który nigdy nie miał nikogo bliskiego, trafiając do domu starców został skazany na śmierć. Jednak mimo wszystkim przeciwnością losu przetrwał. Książka ta jest oszczędna w słowach, jednak trafia prosto do serca czytelnika. Lektura ta jest dla mnie tak ważna gdyż dzięki niej uświadomiłam sobie, że mam bardzo szczęśliwe życie. Mam kochającą rodzinę, przyjaciół i zdrowie. Polecam tę książkę, każdej osobie, która uważa, że ma w życiu wielkiego pecha i jest nieszczęśliwa, bo dzięki niej może zrozumieć, że tak naprawdę ma wielkie szczęście.
2010-03-10T18:44:22+01:00
Największe wrażenie wywarła na mnie książka 'Romeo i Julia' ;)
Jest to książka przede wszystkim o nieszczęśliwej miłości.
Jest w niej mnóstwo problemów, które w dzisiejszych czasach również się ujawniają, np. bójki, zabójstwa, samobójstwa, sprzeciwstawianie się rodzicom, nienawiść itd.
Główni bohaterowie popełnili samobójstwo, ponieważ nie mogli być razem. Wcześniej wzięli potajemny ślub, mówiąc o tym tylko Marcie ( niani Julii ). Ślubu udzielił Im zakonnik - ojciec Laurenty. Był on przyjazny dla wszystkich.
Ta książka bardzo mi się podobała.