Koszt pojedyńczych rzeczy :
1. 16piłek kosztuje 40,96zł.Ile kosztuje 1piłka ?

2. 30 zeszytów kosztuje 76,50zł.Ile kosztuje1 zeszyt?

3. 25książek kosztuje 170zł.Ile kosztuje1książka ?

4. 36kwiatków kosztuje 117zł.Ile kosztuje 1 kwiatek ?

5. 24długopisy kosztją 73,20zł. Ile kosztuje 1długopis ?
Po Mo Cy :)

2

Odpowiedzi

2010-03-10T20:31:43+01:00
1.
40,96/16=2,56
2.
76,50/30=2,55
3.
170/25=6,8
4.
117/36=3,25
5.
73,20/24=3,05
2010-03-10T20:31:49+01:00
40,96:16= 2,56zł

76,50:30= 2,55zł

170:25= 6,80zł

117:36= 3,25zł

73,20:24= 3,05zł

te : to jest podzielić