Zadanie 1. W tym samym sklepie zakupy robiła Ewelina . Miała kupić 2kg buraków, 30dag pietruszki, 1,5kg ziemniaków, 40dag marchewki i jeden seler: Mama dała jej 10 zł . Spróbuj oszacować, czy Ewelinie wystarczy pieniędzy na zrobienie zakupów?

Pamiętaj o tym że:
Buraki kosztują 1,95zł /kg
Pietruszka 1,60zł /kg
Ziemniaki 1,30zł /kg
Marchewka 2,40zł /kg
Seler 0,80zł / sztuka.



Zadanie 2.
Przy okazji także mama Eweliny kupiła kilka przedmiotów do kuchni: 6 kubków po 89gr za sztukę, dwa garnki po 59,99zł każdy, patelnię za 8,95zł, czajnik za 24,95zł i osiem talerzy po 2,49zł za sztukę.
a)Ile kosztowały zakupy mamy?


Zadanie 3.
a)Za 35dag sera zapłaciłam 5,46zł . Ile kosztuje 1 kg tego sera?
b)Za 0,3kg szynki zapłaciłam 7,44zł. Ile kosztuje 40dag tej szynki?


Zadanie 4.
a)Pan Janusz kupił 8,5 tony węgla po 485zł za tonę. Ile zapłacił?
b)Pan Dominik kupił więcej o 1350 kg więcej tego samego gatunku. Ile zapłacił?

2

Odpowiedzi

2010-03-10T21:17:27+01:00
Zadanie 1
Buraki - 1,95*2=3,9zl
Pietruszka-1,60;10=0,16 0,16*3=0,48zł
Ziemniaki- 1,30*1,5=1,95
Marchewka-2,40:10=0,24 0,24*4=0,96zł
Selaer-0,80zł

Razem- 3,9+0,48+1,95+0,96+0,80=8,09 10-8.09=1,91zł

Ewelinie wystarczy pieniedzy.

zadanie 2
Kubki-6*0,89=5,34zł
Garnki-59,99*2=119,98zł
Patelnia--8,96zł
Czajnik-24,95zł
Talerze-8*2,49=19,92

5,34+119,98+8,96+24,95+19,92=179,15zł

Mama wydała 179,15zł na zakupy.

zadanie 3

a) 5,46:35=0,156zł 1dag=0,156zł 0,156*100=15,6zł
1 kg tego sera kosztuje 15,6 zł
b)7,44:3=2,48zł 2,48 zł za 10 dag 2,48*4=9.92zł

40 dag tej szynki kosztuje 9.92zł

zadanie 4

a) 8,5*485=4122,5
Zapłacił 4122,5 zł

b)1,35*485=654,75zł 4122,5+654,75=4777,25zł

Zapłacił 4777,25zł


To chyba wszystko mam nadzieje ze za tyle zadan dostane najlepszego ;]
15 4 15
2010-03-10T21:31:20+01:00
1)Buraki kosztują 1,95*2=3,9zl
Pietruszka 60;10=0,16 0,16*3=0,48zł
Ziemniaki 1,30*1,5=1,95
Marchewka 2,40:10=0,24 0,24*4=0,96zł
Seler 0,80zł
wynik 1,91zł
Starczy Pieniędzy

2)Kubki 6 x 0,89=5.34zł
Garnki 59.99 x 2=119.98zł
Patelnia -8.96zł
Czajnik 24.95zł
Talerze 8 x 2.49=19.92

wynik 179,15zł

3)
a 5.46:35=0.156zł
dag=0.156zł 0.156 x 100=15.6zł
1 kg sera 15.6 zł

b 7.44:3=2.48zł 2.48 zł za 10dag 2.48 x 4=9.92zł
40 dag 9.92zł

4)
a 8.5 x 485=4122.5 zł
4122.5 zł

b 1.35 x 485=654.75zł 4122.5 + 654.75=4777.25zł
4777,25zł

*Krótko i na Temat
Proszę o NAJ będę wdzięczny
pozdrawiam :)*
9 4 9