Agnieszka i Magda kupowała wykładzinę. Agnieszka wybrała 2m wykładziny po x zł za metr a Magda 4m wykładziny, której cena za 1m była o 12zł niższa. Ile złotych zapłaciły dziewczęta za oba kawałki wykładziny (zapisz wyrażenie) nie trzeba obliczać...



potrzebne na teraz z góry baardzoo dziękuję...:*

1

Odpowiedzi

2010-03-11T09:33:44+01:00
Agnieszka zapłaciła 2x zł
Magda zapłaciła 4(x-12) zł
a zatem razem zapłaciły: 2x+4(x-12) zł