Pani Nowakowska kupiła 0,5 kg marchewki ,40dag pietruszki,1,6 kg pomidorów i dwa pory . ile zapłaciła pani Nowakowska za zakupy??
CENNIK:
Pietruszka 1,60zł/kg
marchew 2,40 zł/kg
Ziemniaki 1.30zł/kg
winogrona 6,50zł/kg
seler 0,80złsztukę
por 1,00/za sztukę
pomidory 3,50/kg
buraki 1.95/kg
ogórki 2,80zł/kg

2

Odpowiedzi

2010-03-11T13:20:24+01:00
0,5×2,4+0,4×1,6+1,6×3,5+2×1=1,2+0,64+5,6+2=9,44zł zapłaciła za zakupy
2010-03-11T14:07:23+01:00
0,5kg marchewki - 1,20
0,40kg pietruszki- X
100dag -1 kg

1,6zł x 0,40dag=0,64zł

1,6kg-pomidor=X
1kg=3,50
0,6kg=2,1zł
3,50+2,1zł=5,60zł
2 pory-2,00zł (1,00+1,00)

razem=1,20zł+0,64zł+5,60=7,44zł+2zł=9,44zł