CENNIK:
Pietruszka 1,60zł/kg
marchew 2,40 zł/kg
Ziemniaki 1.30zł/kg
winogrona 6,50zł/kg
seler 0,80złsztukę
por 1,00/za sztukę
pomidory 3,50/kg
buraki 1.95/kg
ogórki 2kg 2.80/kg


W tym samym sklepie zakupy robiła zakupy Ewelina ,miała kupić 2kg buraków 30dag pietruszki 1,5 kg ziemniaków ,40 dag marchewki ,i jeden seler. Mama dała jej zł.Spróbuj oszacować czy Ewelinie wystarczy na zrobienie zkupów ?

3

Odpowiedzi

2010-03-11T14:00:16+01:00
Zakupy:

2×1,95+0,3×1,6+1,5×1,3+0,4×2,4+0,8=
3,9+0,48+1,95+0,96+0,8=8,09zł

ponieważ nie napisałaś ile mama jej dała , to porównaj sobie tą kwotę, którą jej dała z kwotą do zapłaty


kwota do zapłaty to:8,09
1 5 1
2010-03-11T14:01:01+01:00
Dane:

2 x 1.95= 3.90zł -buraki
30dag=0.3kg
0.3 x 1.60= 0.48zł - pietruszki
1.5 x 1.30= 1.95zł - ziemniaki
40dag= 0.4kg
0.4 x 2.40= 0.96zł- marchewki
0.80 zł- jeden seler

Rozwiązanie:

3.90zł + 0.48zł + 1.95zł + 0.96zł + 0.80zł= 8.09zł



Odp: (ale napisz ile dała mama Ewelinie kasy!- bo takto odp. nie mogę dać:/)
2 5 2
2010-03-11T14:02:59+01:00
1,95kg*2=3,90zł
1,60*0,30kg=0,48zł
1,30zł+1,30zł/2=1,30zł+0,65zł=1,95zł
2,40zł*0,40kg=0,96zł
3,90zł+0,48zł+1,95zł+0,95zł=7,29zł

I teraz musisz tyle ile mama dała Ewelinie odjąć od tego wyniku (7,29zł)
1 5 1