Odpowiedzi

2010-03-11T14:21:52+01:00
W pełni zgadzam się ze stwierdzeniem że to nie szata zdobi człowieka. Ludzie bardzo często oceniają człowieka po tym jak wygląda a nie zwracają uwagi na jego cechy charakteru, czy sposób zachowania. Na podstawie przykładów z literatury i sztuki postaram się udowodnić że jest to niewłaściwy sposób postrzegania drugiego człowieka.
Jako pierwszy przykład podam Hefajstosa, jednego z bogów w mitologii greckiej. Był to najbrzydszy z bogów. Nikt go nie lubił, a mimo to nie miał sobie równych w swoim kunszcie. A mianowicie był świetnym kowalem i wytwarzał najpiękniejsze ozdoby i zbroje, np. cudowną zbroję dla Achillesa.
Kolejnym przykładem jest Ania Shirley , główna bohaterka książki Lucy Mount Montgomery ,,Ania z Zielonego Wzgórza". Nie była ona najpiękniejszą dziewczyną. Nikt nie zwracał na nią uwagi z powodu jej rudych włosów. Często dokuczano jej w szkole. A jak się potem okazało Ania została jedną z najzdolniejszych uczennic, dostała się na wymarzone studia i miała dobrą pracę. Zdobyła również wielkie uznanie w oczach ludzi. Była uczynna i miała dobre serce.
Uważam że na podstawie podanych przykładów udało mi się udowodnić prawdziwość twierdzenia, że to nie szata zdobi człowieka, tylko jego nauka i praca. Uroda szybko ucieka i nigdy, już nigdy nie wraca.
2 3 2
2010-03-11T14:42:54+01:00
Uważam, że powiedzenie "nie szata zdobi człowieka" jest bardzo mądre i w pełni się z tym zgadzam. Nie można patrzeć na urodę, zamożność czy ubiór człowieka lecz na jego serce i wartości jakie posiada. Myślę że nie jest ważny wygląd lecz charakter ludzi. Często sprawdza się także powiedzenie "prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie" co jest dowodem na prawdziwość powiedzenia "nie szata zdobi człowieka". Uważam, że ludzie którzy nie patrzą na to, co człowiek ma w sercu są żałośni i potępiam ich. Ja zawsze patrzę na charakter ludzi, dlatego nigdy nie zawiodłam się na moich znajomych.

Mam nadzieję, że pomogłam....
2 5 2