Odpowiedzi

2010-03-11T16:11:04+01:00
Dane:
x-cena za kg

2zł25gr-cena za 45dag

1kg=100dag
2zł25gr=225gr
x-100dag
225gr-45dag

45x=22500gr
x=500gr=5zł

Odp. Kilo pomidrowów kosztuje 5zł
2010-03-11T16:24:45+01:00
45:4,5=10
2,25:4,5=50g
10dag=50g
2*2,25+0,50=4,50+0,50=5 zł
1kg pomidorów kosztuje 5zł