Odpowiedzi

2012-07-26T18:11:39+02:00

 List otwarty

 

 

                             Drodzy Mieszkańcy Mikołajek

 

 

         Nie od dziś wiadomo , że Mikołajki są   miejscem, w którym nie dba się szczególnie o ład i porządek, a przede wszystkim o środowisko naturalne, choć jest to przepiękna okolica.  Wina , rzecz jasna , leży po stronie człowieka.

        Na każdym kroku można zauważyć puste puszki po piwie, papierki i szkła w okolicznych parkach. Poza tym ludzie regularnie wywożą śmieci do lasu, co jest haniebnym czynem.  Nad brzegiem jeziora bardzo często można zauwazyć bezmyślnych kierowców, którzy różnymi środkami chemicznymi myją swoje auto, dzięki czemu trujące płyny przedostają się do jeziora. W efekcie tego procederu , wielu rybaków zauważyło zdechłe ryby. A my sami również nie możemy korzystać z kąpieli , ponieważ woda na obecną chwilę nie jest czysta.

        Sprawa trujących spalin samochodowych również była poruszana już wiele razy. Ale jeszcze raz przypomnę , że spaliny samochodowe zatruwają środowisko naturalne. Dlatego apeluję o rozsądek w korzystaniu z tego środka transportu.

       W ostatnim okresie zaobserwowano także zdeptane krzewy, kwiaty, połamane młode drzewka.  To oznaka największego wandalizmu, bo kto dla przyjemnosci niszczy naszą przyrodę. Poza tym ktoś niszczy gniazda, które ptaki z taką determinacją budują.

       Proszę Państwa ! To od nas zależy jak będzie wyglądał ten swiat. A chyba wszystkim chodzi o to , aby cieszyć się piękną przyrodą ? Móc spędzić miło czas na łonie natury ? Upajać się pięknym widokiem lasu.

       Drodzy Państwo ! Apeluję o rozsądek każdego Mieszkańca Mikołajek i liczę, że ta miejscowość odzyska swój urok, dzięki temu, że będzie tu czysto.

       

 

 

 

       

         

4 4 4