Odpowiedzi

2010-03-11T17:17:00+01:00
Za 2 grejpfruty i 6 owocow kiwi zapłacono 4zł 50gr.
Cena jednego grejpfruita była 1,5 razy wyższa od ceny owocu kiwi. Ile kosztował 1 grejpfruit, a ile 1 owoc kiwi?

x - cena za grejfruty
y - cena za kiwi

2x+6y=4,5
x=1,5y

2x+6y=4,5
-2x+3y=0
---- +

9y=4,5
y=0,5
x=1,5*0,5

y=0,5
x=0,75

jeden grejfrut kosztuje 50 groszy, a jeden owoc kiwi 75 groszy
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-11T17:18:05+01:00
Kiwi=x
grapefriui=1,5x
6x-wartosc kwii
2-1,5x
ramez=4,5 xł
6x-3x=4,5 zł
9x=4,5zł
x=4,5zł/9
x=0,5zł-kwiw
0,5zł*1,5 zł=75 gr
spr.6*0,5+3*75gr=3zł+1,5zł=4,5zł

to zad jest w 100% poprawne bo z nauczycielka na lekcji to rozwiazywalismy;d wiec prosze o NAJ;P;D
2010-03-11T17:28:26+01:00
X-kiwi
1,5x-grejpfrut

6x+2*1,5x=4,5
6x+3x=4,5
9x=4,5 //:9
x=0,5

Odp.Kiwi kosztowało 50 groszy a grejpfrut 75 gr.