Odpowiedzi

2009-10-24T12:53:11+02:00
Owoce i warzywa są bardzo zdrowe. Wszyscy musimy je jeść codziennie. Dostarczają nam dużo witamin a pozatym są pyszne. Warzya i owoce musimy spożywać w dużych porcjach, można np. robić sobie sałatki owocowe. Moimi ulubionymi warzywami są .... , a owocami .... Spożywam je codziennie. Jem dużo zup gdzie znajdują się warzywa. Każdy musimy jeść warzywa i owoce bo musimy dbać o swoje zdrowie.
2009-10-24T12:57:01+02:00
Plan rozprawki;
- tytół
- wstęp (hipoteza)
- rozwinięcie - 3 argumenty (conajmniej)
- teza - zakończenie

(nie jestem pewna, czy o to chodzi)

Rozprawka;

''Warzywa i owoce - najzdrowsze, co może być?''

Nieraz każdy z nas słyszał, że warzywa i owoce to samo zdrowie, że powinniśmy jeść tego jak najwięcej? Czy aby na pewno każda ilość jest dobra? Uważam, że we wszystkim jednak należy zachować umiar i tej tezy zamierzam bronić w swojej pracy.
Pierwszego argumentu nie trzeba szukać daleko - postanowiłam za jego pomocą udowodnić, że warzywa i owoce zdecydowanie są zdrowe. Posiadają duże ilości witamin i błonnika, których nie znajdziemy w mięsie, tłuszczach, ani niczym podobnym.
Jako drugim argumentem posłużę się wielką rzeszą wegetarian. Są to ludzie, którzy z różnych względów odmawiają sobie spożywania produktów mięsnych. Żyją, jedząc soję, warzywa, owoce, cukry i tłuszcze pochodzenia wyłącznie roślinnego. Wielu z nich dzięki temu jest znacznie zdrowszych od 'mięsożerców'.
Wszystko jednak zależy od organizmu! Moim trzecim argumentem będzie nadmiar błonnika w organizmie, wywołany właśnie nadmierną ilością warzyw i owoców. Udowodniono, że pięć niedużych porcji dziennie w zupełności wystarcza zdrowemu człowiekowi.
Jeśli to nie przekonało niedowiarków, służę ostatnim już argumentem. Będzie nim anemia wywołana spożywaniem tylko i wyłącznie takich samych produktów. Równie ważne są cukry oraz suplementy, jeśli ktoś za wszelką cenę chce odmawiać sobie mięso.
Mam nadzieję,że moje argumenty wszystkim wystarczą. Warzywa i owoce są niezbędne dla zdrowia, jednak nie tylko ich potrzebujemy i pamiętajmy o odpowiedniej ilości.
3 1 3