Odpowiedzi

2009-10-24T13:36:35+02:00
840zł : 4 = 210 zł
210zł * 3 = 630 zł
Kombinezon kosztował 210 zł, a narty 630 zł.
2009-10-24T13:39:58+02:00
X - cena nart
y - cena kombinezonu


x + y =840
3y= x

3y + y= 840
4y= 840/÷4
y= 210
x=3 × 210 = 630




2009-10-24T13:40:47+02:00
X-kombinezon
3x-narty
4x=840zł
840÷4=210(zł)
x=210zł
210*3=630(zł)
Narty kosztowały 630 złotych, a kombinezon 210 złotych.