Odpowiedzi

2010-03-11T18:37:28+01:00
1,4 * 4,65 = 6,51
20,72 - 6,51=14,21
14,21 / 2,3 kg = 6,18 zł


Odp : 1 kg pomaranczy kosztuje 6,18 zł
2 5 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-11T18:41:21+01:00
Cytryny- c
pomarańcze- p

1,4c+2,3p= 20,72
1c=4,65

podstawiamy w pierwszym równaniu wartość z drugiego równania:
1,4•4,65+2,3p= 20,72
6,51+2,3p=20,72
2,3p= 20,72-6,51
2,3p= 14,21/ :2,3
p= 6,18 zl

cytryny: 1,4•4,65= 6,51 za cytryny
pomarańcze: 20,72-6,51= 14,21 za 2,3 kg.
wystarczy podzielić i wychodzi to samo ;)

Odp: Kilogram pomarańczy kosztuje 6,18 zl.

ps: dałam Ci 2 sposoby rozwiązania ;)
pzdr.
2 4 2