Jacek i Zosia zebrali jesienią 23,6 kg żołędzi. Mama dołożyła im 2,14 kg. Wszystkie żołędzie dzieci sprzedały w zoo po 1 zł za kilogram, a uzyskane pieniądze podzieliły równo między siebie. Każde z nich dostało:
a) 22,5 zł b) 12,6 zł c) 2,25 zł d) 12,87 zł

3

Odpowiedzi

2010-03-11T19:12:01+01:00
23,6 +2,14 = 25,74 kg
25,74 kg * 1zł = 25,74 zł

25,74 :2 = 12,87
Odp. D
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-11T19:12:37+01:00
23,6+2,14 = 25,75 kg
25,75:2=12,87

odp. D
2010-03-11T19:13:38+01:00
23,6+2,14=25,74
25,74:1=25,74zł
25,74:2=12,87

Odpowiedź d jest poprawna

Liczę na naj.