W szkolnej stołówce obiady je 100 osób. w hurtowni w której kupuje się produkty do stołówki , 1 kg cukru kosztuje 3,15 zł, kg śliwek kosztuje 4,60 zł, a 1 kg. wiśni 3,78. ile będą kosztowały produkty do kompotu czesi.?

potrzeba (na 1 osobę) :

9 dag śliwek, 5 dag wiśni, 4 dag cukru.

2

Odpowiedzi

2010-03-11T22:11:40+01:00
9kg * 4,6= 41,4
5*3,78 = 18,9
4*3,15 = 12,56
razem 72,86
2010-03-11T22:45:43+01:00
9kg * 4,6= 41,4
5*3,78 = 18,9
4*3,15 = 12,56
wszystko=72,86