Odpowiedzi

2010-03-11T20:00:19+01:00
Przyjaż- jest to piękne a za razem niezwykłe uczucie. Można powiedzieć że jest to konstrukcja(podstawa) udanego zwiąsku, dobrego samopoczucia i w ogóle życia. Jednak aby obydwie srony(osoby przyjaźniące się) były zadowolone, musimy pojąć istotę przyjaźni. Poznać ją zarówno od wewnątrz jak i z zewnątrz. Uczymy się tego oczywiście całe życie.
Bardzo ważną prawdę o przyjaźni odkrywamy czytając książkę "Mały Książe". Wielką wartość mają przede wszystkim słowa, które wypowiedział Lis, mianowicie:"Oswoić znaczy stworzyć więzy". Czyli przyjaźń jest wtedy gdy Kiedy ktoś staje się dla drugiego wyjątkowy, absolutnie jedyny i niepowtarzalny, zupełnie niepodobny do innych ludzi, wtedy jest to według Lisa znak, że stali się przyjaciółmi. Lis wskazuje również, że przyjaciele mogą rozumieć się bez słów, podczas gdy "mowa jest źródłem wszelkich nieporozumień". Mały Książe zaczyna rozumieć że na swojej planecie B-612 zostawił kogoś właśnie takiego wyjątkowego-swą przyjaciółkę Różę. Postanawia do niej powrócić.
Teraz widzimy jak ważna jest przyjaźń i do jak wielkiego poświęcenia jest zdolny człowiek dla swojego przyjaciela. Starajmy się wieć pojąć i docenić ten wielki dar przyjaźń....Uczmy się tego od Lisa i Małego Księcia.

Mam nadzieję że pomogłam xD
pozdrawiam:):*
1 4 1