1.Żeglarze wrażają odległości w milach morskich.
1 mila morska = 1,852 km.
Jaś i jego tata brali udział w regatach po Bałtyku.Do południa przepłynęli 12,5 mili, a po obiedzie jeszcze 18,3 mili.Ile kilometrów łączenie pokonali?

2. Szymek kupił 1,5 kg winogron w cenie 4,20 za kilogram. Ile zapłacił?

3.Gosia kupiła 0,45 kg wędliny po 12,40 zł/kg i 1,3 sera po 10,80zł/kg. Ile reszty otrzyma, płacąc banknotem 20 zl? Czy 20 zł wystarczyłoby, gdyby kupiła o 0,15 kg wędlin więcej?

4. Michasia postanowiła upiec biszkopt z jabłkami. W tym celu wzięła od babci przepis i sprawdzała ceny potrzebnych towarów.

Produkty: Ceny:
0,35 kg mąki mąka - 1,80zł/1kg
0,35 kg cukru pudru cukier puder - 3,40 zł /0,5 kg
12 jaj jaja - 2,47 zł / 6 sztuk
250 g pokrojonych jabłek jabłka - 2,80 zł / 1kg

prosze o dobre rozwiązanie ; )

3

Odpowiedzi

2010-03-11T20:03:37+01:00
Oblicz:
x+2x=(5+x)=65

i CI wyjdzie odp.

PZDR
2010-03-11T20:21:25+01:00
1. 12,5 + 18,3 = 30,8
30,8 x 1,852 =57,0416 (km)

2. 1 kg = 4.20
0,5 kg = 2.10
4.20 +2.10 = 6.30

3.
0,45 x 12.40 = 5.58
1,30 x 10.80 = 14,04
20 - 14,04= 5,96


0.45+0,15 = 0,60
0,60 * 12.40 = 7,44

wytstarczyłoby
do 4 nie ma pytania więc nie potrafie tego rozwiązac :)
pozdrawiam i mam nadzieje ze dosnae naj :):)
  • Użytkownik Zadane
2010-03-11T20:49:34+01:00
1. 12,5 * 1,852 = 23,15
18,3 * 1,852 = 33,8916
23,15 + 33,8916 = 57,0416 km

2 4,20 * 1,5 = 6,30

3 wedlina 0,45kg 5,58 + ser 14,04 = 19,62
reszta 0,38
wedlina 0,60 kg - 7,44 nie wystarczylo by. 1,44 by bylo na debecie xD
4.
maka 0,63 zL
cukier puder 1,19 zL
jaja 4,94 zL
jablka 70 gr mam nadzieje ze o to chodzilo :))