Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-11T20:20:11+01:00
80dag=0,8kg
0,8×12,60zł=10,08zł kosztują te grzyby

12,6
× 0,8
..........
1008

w pierwszej liczbie po przecinku 1 cyfra, w drugiej 1 cyfra
razem 2 cyfry
odcinasz 2 miejsca w wyniku i masz
1008=10,08
1 5 1
2010-03-11T20:21:05+01:00
1kg grzybów kosztuje 12,60zł.
Ile kosztuje 80 dag opakowania grzybów?
1 kg to 12,6
0,8 kg to x
x=0,8*12,6/1=10,08
Odp. 80 dag grzybów kosztuje 10,08 zł.
1 5 1
2010-03-11T20:22:26+01:00
12,60*0.8=10.08 zł.
80dag grzybów kosztuje10.08zł
1 5 1