Producent proszku do prania, stosuje do tej pory opakowanie o miasie 1kg, rozpoczoł kampanię promocyjną "plus 25% gratis". CEna za jedeno opakowanie przed promocja, jak i w trakcie promocji jest stała i wynosi 12zł. O ile mniej zapłacimy za 10kg proszku podczas promocji niż przed rozpoczęciem?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-13T23:27:05+01:00
12*10=120[zł]
(10/1,25)*12=96[zł]
120-96=24[zł]