Owoce
jabłka 2,50zł/kg
gruszki 3,85zł/kg
pomarańcze 4,70zł/kg
cytryny 3,80zł/kg
kiwi 1,20/sztuka
mandarynki 5,20zł/kg
winogrona 6,80zł/kg

Oblicz, ile razem kosztuje:
a) 0,75 kg jabłek i 0,43 kg gruszek;
b) 80 dag pomarańczy i 65 dag mandarynek;
c) 1,23 jabłek i ćwierć kilo winogron
d) 0,35 dag cytryn, 65 dag mandarynek i 7 sztuk kiwi
e) Ile otrzymano reszty z banknotu 50 zł jeśli kupiono 45 dag pomarańczy, trzy czwarte kg winogron i 2 owoce kiwi?

2

Odpowiedzi

2010-03-11T21:22:50+01:00
A) 2,50 x 0,75= 1,875
0,43 x 3,85= 1, 6555
1,875+1,6555= 3,5305 zł xD

b) 80dag= 0,80 kg
4,70 x 0,80= 3,76 zł
65dag= 0,65 kg
0,65 x 5,20= 3,38 zł
3,38+3,76= 7,14 zł

c) 1,23 x 2,50= 3,075
6,80 z 1\4 (bo cwierć kilograma ;]) = 1,70 zł
3,075+1,70= 4,775 zł

d) 0,35 dag= 0,035kg
0,035 x 3,80= 0,133 zł xD
65 dag= 0,65 kg
0,65kg x 5,20= 3,38 zł
1,20 x 7= 8,40

0,133+3,38+8,40= 11,913 zł

e) 45 dag= 0,45 kg
0,45 x 4,70= 2,115 zł
6,80 z 3\4 = 5,10 zł
1,20 x 2= 2,40

2,115+5,10+2,40= 9,615
50,00- 9,615= 40,385 zł

Pozdrawiam ;-** ; )
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-11T21:32:10+01:00
A) 2,50 x 0,75= 1,87 jabłka 3,85 x 0,43=1,65 gruszki

Razem: 1,87+1.65= 3,52

b)pomarancze 4,70 x 0,80= 3,76 madarynki 5,20 x 0,65= 3,38
Razem 3,76+ 3,38= 7,14
c)
d) cytryny 3,80 x 0,35= 1,33 mandarynki 5,20 x 0,65= 3,38
kiwi 1,20 x 7 =8,4
razem 13,11
e
1 1 1