Jaki dzień tygodnia wypadnie za 100 dni od 14 października 2008 roku który wypadł we wtorek??


1lekcja rozpoczyna się o 8.15 przerwy po czwartej i piątej lekcjii trwają po 20 min natomiast wszystkie pozostałe przerwy po 10 min .robert ma w poniedziałek 5 lekcji Kazda trwa 45 min .O której godz skończy zajęcia??


Rodzina Kowalskich jedzie z Ciechanowa do Poznania samochodem,którego średnie zużycie paliwa wynosi 6,5 litra na 100 km litr bezyny kosztuje 4.80 zł
odległoś z Ciechanowa do Poznania wynosi 300 km Oblicz ile zapłacą za benzynę państwo Kowalscy.zapisz wszystkie obliczenia


Prosze o wszystkie obliczenia i z góry Dzięki;)

2

Odpowiedzi

2010-03-12T15:18:21+01:00
Jaki dzień tygodnia wypadnie za 100 dni od 14 października 2008 roku który wypadł we wtorek??

Odp. Wypadnie czwartek

1. Odp. Robert zakończy lekcje o 13:10
2 niewiem
1 5 1
2010-03-12T15:25:59+01:00
Październik - 31 dni
listopad - 30 dni
grudzień - 31 dni
styczeń - 31 dni
31 - 14 = 17
17 + 30 + 31 + 31 = 109
a my potrzebujemy 100 dni, więc odejmujemy od liczby dni w styczniu 9 dni.
31 - 9 = 22
setny dzień od 14 października wypada 22 stycznia
i teraz musisz sobie sprawdzić jaki to będzie dzień
100 : 7 = 14,2
tzn, że w ciągu 100 dni minie 14 tygodni i 2 dni
czyli 14 października ( wtorek ) + 14 tygodni = wtorek
+ 2 dni = czwartek

____________________________________________________

8:15 + 45 min = 9:00 ( 1 lekcja )
9:00 + 10 min = 9:10 ( przerwa )
9:10 + 45 min = 9:55 ( 2 lekcja )
9:55 + 10 min = 10:05 ( przerwa )
10:05 + 45 min = 10:50 ( 3 lekcja )
10:50 + 10 min = 11:00 ( przerwa )
11:00 + 45 min = 11:45 ( 4 lekcja )
11:45 + 20 min = 12:05 ( przerwa )
12:05 + 45 min = 12:50 ( 5 lekcja )

jeśli liczymy, że koniec lekcji jest wraz z końcem lekcji to robert kończy lekcje o 12:50
jeśli liczymy, że koniec lekcji następuje wraz z końcem przerwy po ostatniej lekcji to robert kończy zajęcia o 13:10

12:50 + 20 min = 13:10

_______________________________________

6,5l - 100 km
300 km - 6,5l * 3
300 km - 19,5l
1l - 4,80 zł
19,5l - 4,80 zł * 19,5 l
19,5l - 93,6 zł

państwo kowalscy za benzyne zapłacą 93zł i 60gr.
2 3 2