Odpowiedzi

2010-03-12T15:53:24+01:00
Obliczamy wagę stołu:
3,75kg*3=11,25 kg

Obliczamy liczbę krzeseł:
67*4=268

Obliczamy wagę ciężarówki
3t=3000kg
3000kg+268*3,75kg+67*11,25kg=3000kg+1005kg+753,75kg=4758,75kg
6 4 6
2010-03-12T15:57:23+01:00
67 x 4=268,
krzesło =3,75kg
1 stół =3,75 x 3

stół = 11,25
67 stołów =11,25 x 67=753,75

krzesło =3,75
268 krzeseł =3,75 x 268 =1005kg

753,75+1005=1758,75kg
1758,75+3000=4758,75kg

Odp. Ciężarówka ważyła 4758,75kg.
7 4 7
2010-03-12T16:01:09+01:00
Ciężarówka- 3,5t
Krzesło 3,75kg
Stół 3x3,75kg

Obliczam ilośc krzeseł
67x4=260
Obliczam ciężar krzeseł
260x3,75=975kg
Obliczam ciężar stołu
3,75x3=9,25
9,25x67=619,75kg
Zamieniamy Kg na t.
1t=1000kg
975kg+619,75=1594,75kg= 1,594t
1,594t+3,500t=5,094t
Odp: Załadowana ciężarówka będzie ważyła 5,094t.
5 4 5