Odpowiedzi

2010-03-12T17:36:20+01:00
X-cena 1kg jabłek
y-cena 1kg gruszek

3x+5y=22,2
x=80%y

x=0,8y
3×0,8y+5y=22,2
2,4y+5y=22,2
7,4y=22,2
y=22,2:7,4
y=3 zł= cena 1 kg gruszek

x=0,8×3=2,4zł= cena 1kg jabłek
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-12T18:02:19+01:00
X-cena jabłek za 1kg
y-cena gruszek za 1kg

3x+5y=22,20
x=0,8y

3*0,8y+5y=22,80
x=0,8y

2,4y+5y=22,80
x=0,8y

7,4y=22,8 /:7,4
x=0,8y

x=2,4 zł
y=3 zł(ok. dokładnie 3,081)

Odp:Jabłka kosztują 2,4zł/kg, a gruszki 3zł/kg.

Mam nadzieje,że pomogłam
Pozdrawiam!!!