Pani Nowakowska i pan Zieliński robili zakupy w sklepie warzywnym.
a) Pan Zieliński kupił 3,5 kg ziemniaków,1kg35dag ogórków i 35dag winogron.Ile ważyły jego zakupy? Ile za nie zapłacił?
b) Pani Nowakowska kopiła: 0,5kg marchewki,40dag pietruszki,1,6kg pomidorów i dwa pory. Kto zapłacił więcej za swoje zakupy? O ile więcej?
Pietruszka 1,60zl/kg
marchew 2,40zl/kg
ziemniaki 1,30zl/kg
Winogrona 6,50zl/kg
Seler 0,80zl/kg
por 1,00zl/kg
Pomidory3,50zl/kg
Buraki1,95zl/kg
ogórki 2,80zl/kg

1

Odpowiedzi

2010-03-12T19:47:12+01:00
A)3,5kg+1.35kg+0.35kg=5.2kg

1.30*3.5=4.55
2.80*1.35=3.78
0.35*6.50=2.27
4.55+3.78+2.27=10.60

odp. zakupy waza 5,2kg a kosztuja 10.60zł

b)2.40*0,5 = 1.20
1.60*0,40=0,64
3,50*1.6=5.60
2*1,00 = 2,00

Razem:1.20+0,64+5.60+2.00=9.44

10.60 - 9.44 = 1,16

wiecej zapłaci pan Zielinski o 1,16 zł


mysle ze pomogłam i licze na naj:]
83 4 83
zobaczymy czy będzie dovrze