Przy okazji także mama Eweliny kupiła kilka przedmiotów do kuchni:
6kubków po 89 groszy za sztukę, 2 garnki po 59,99 zł. każdy, patelnię za 8,95 zł, czajnik za 24,95 i 8 talerzy po 2,49 za sztukę.
a) Ile kosztowały zakupy mamy.?
b) Które zakupy były droższe i o ile.? Eweliny czy jej mamy.?
Eweliny zakupy kosztowały 478,3 zł.

3

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-03-12T20:43:58+01:00
6*0,89+2*59,99+8,95+24,95+8*2,49=179,14


a)zakupy kosztowały 179,14
b)478,3 - 179,14=299,16 droższe były zakupy wewliny o 299,16 zł
30 3 30
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-12T20:45:03+01:00
A)
6*0,89+2*59,99+8.95+24,95+8*2,49=5,34+119,98+8,95+24,95+19,92=179,14
zakupy mamy kosztowały 179,14 złotych
b)
478,30-179,14=299,16
zakupy eweliny były drozsze o 299,16 złotych

44 4 44
2010-03-12T20:45:04+01:00
6x0,89+2x59,99+1x8,95+1x24,95+8x2,49=5,34+119,98+8,95+24,95+19,92=179,14

478,30-179,14=299,16
odp. Zakupy mamy kosztowały 179,14 zł
Zakupy Eweliny były droższe o 299,16zł
20 3 20