Odpowiedzi

2010-03-13T17:05:54+01:00
Pewna mała dziewczynka zapragnęła kiedyś znaleźć biedronkę. Zapytała się gdzie może spotkać takie stworzonko. W odpowiedzi usłyszała:

"Idź na łąkę dziecko, tam na pewno są biedronki".

Dziewczynka nie zwlekając pobiegła szybko na pobliską polanę. Było na niej morze kwiatów... Pomyślała: "tu znajdę to, czego szukam".

Niestety nigdzie nie było ani jednej biedronki! Po kilku godzinach poszukiwań zrozpaczona dziewczynka wróciła do domu. Usiadła pod drzewem i gorzko zapłakała. Usnęła...

Jakież było jej zdziwienie kiedy się obudziła po jej sukience, rączkach i nóżkach chodziło mnóstwo biedronek... I zadała sobie pytanie po co biedronki mają kropki?
Spotkała na ścieżce prowadzącej do domku w lesie panią i jej się spytała po co biedronki mają kropki? Pani jej odpowiedizała zeby ładniej wyglądały. Pomyślałą sobie Dlatego Biedronki mają kropki.

Mam nadzieję że pomogłam pozdrawiam:)
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-13T17:11:31+01:00
Dawno, dawno temu na łące żyła rodzina biedronek. Wtedy jeszcze wszystkie były całe czerwone. Żadnej z nich do tej pory nie przeszkadzało to jak wyglądają.
Pewnego, ciepłego i letniego dnia zaciekawiona biedronka, Zuzia, wybrała się na spacer za mrówkami. Dotarła do nieznanego jej miejsca, gdyż była najmłodszą biedronką w rodzinie i nigdy nie zapuszczała się daleko w łąkę. Było tam prześlicznie. Dookoła rosły duże, żółte kwiaty, których nazwy nie znała. Rozglądała się wokoło nie mogąc się nadziwić pięknemu widokowi. Wtem spostrzegła coś czerwonego. Podeszła bliżej, aby sprawdzić, co to jest. Okazało się, że był to ogromny, zaczarowany muchomor. Wyglądał bardzo apetycznie, a Zuzia była bardzo głodna, więc pomyślała, że nie zaszkodzi, jeśli troszeczkę go spróbuje. Juz po pierwszym kęsie wiedziała, że nie jest to zwykły grzyb. Gdy już się najadła, postanowiła wrócić do domu. Cała rodzina niecierpliwie oczekiwała jej powrotu. Gdy to nastąpiło, wszyscy z niedowierzaniem przyglądali się Zuzi, ale ona nie miała pojęcia czemu tak się szyscy patrzą. Pobiegła do pobliskiego strumyka i ujrzała w nim swoje odbicie. Z zaskoczeknia mało nie zemdlała. Była cała w czarne kropki! Wrociła szybko do domu. A tam każdy jej zazdrościł, tego jak pięknie wygląda, więc wszyscy namalowali sobie czarne kropki na ciałach.
Od tej pory wszyscy ulegli tej modzie i dlatego biedronki mają kropki.

moze byc?
3 4 3