Jacek chce kupić 2 l soku owocowego. Ma do wyboru sok w opakowaniu o pojemności 0,4 l w cenie 2,10 zł za jeden kartonik lub w opakowaniach o pojemności 1 l w cenie 4,20 zł za litr. Oblicz, w którym rodzaju opakowania zakup będzie tańszy i o ile.

3

Odpowiedzi

2010-03-13T08:48:16+01:00
2l : 0,4 l = 5 opakowań
5*2,10 zł = 10,50 zł
w opakowaniach 1 l
2*4,20 zł = 8,40 zł
taniej w tym drugim o 10,50-8,40=2,10 zł
2010-03-13T08:49:36+01:00
20:0,4l=5
5*2,10zł=10,50zł -cena mniejszych opakowań
10,50zł-4,40zł=2,1zł
2*4,20zł=8,40-cena większych opakowań
2l:1l=2
Odp.Tańszy jest drugi rodzaj opakowania.Drugi rodzaj jest tańszy o 2,10zł
2010-03-13T08:51:58+01:00
5x0,4l=2l
5x2,10zł=10,50zł

2x1l=2l
2x4,20zł=8,40zł

10,50zł-8,40zł=2,10zł

Zakup w opakowaniu 1l będzie tańszy o 2,10zł.
mam nadzieje ze pomogłem..
liczę na naj.