Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-03-13T11:45:56+01:00
A) 5,46 * 100 / 35 = 15,6

b) 7,44 * 40 / 30 = 9,92
39 3 39
2010-03-13T11:48:42+01:00
35dag sera-5,46zł
1dag sera- 5,46zł/0,35=0,156zł
100dag sera-0,156zł*100=15,60zł
Odp: Kilogram tego sera kosztuje 15,60zł

0,3kg=30dag
30dag szynki-7,44zł
10dag szynki-7,44zł/3=2,48zł
40dag szynki=2,48zł*4=9,92zł

Odp: 40dag tej szynki kosztuje 9,92zł
43 4 43
2010-03-13T11:53:38+01:00
A) 35 dag : 35 = 1
5,46 zł : 35 = 0.156
0.156 • 100 = 15.6

b) 0.3 kg = 30 dag
30 kg : 30 = 1
7,44 : 30 = 0.248
0.248 • 40 = 9.92


Chyba dobrze to policzylem ;D

Miciu™
30 3 30